بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1403/03/06 - 10:46
  • - تعداد بازدید: 66
  • - تعداد بازدیدکننده: 60
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان در مراسم اختتامیه علامه حلی:

اولین رویداد ملی گفتاورد ملی نخبگان در پهنه خراسان و سمنان به طور همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

اولین رویداد ملی گفتاورد ملی نخبگان در پهنه خراسان و سمنان به طور همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان، رضا کی پور رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان در مراسم اختتامیه جشنواره علامه حلی استان سمنان گفت: اولین «گفتاورد ملی نخبگان» با شعار«نخبگان؛ حکمرانی دانش‌بنیان» برگزار می‌شود. وی افزود: این رویداد رقابتی، با هدف تعامل نخبگان، مدیران و مردم برگزار خواهد شد و مخاطبین این رویداد، تمامی آحاد جامعه هستند به نحوی که راه‌حلی برای چالش‌های کشور ارائه کنند.

 

کی پور اظهار داشت: گفتاورد، یک رویداد چهار مرحله‌ای است و در مرحله اول آن، شرکت‌کنندگان می‌توانند ایده‌های خود را در ۵ محور اصلی شامل حوزه‌های «مالی و ارزی»، «منابع طبیعی»، «امنیت غذایی»، «نظام سلامت» و «حکمرانی هوشمند» ارائه نمایند. رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به اینکه این رقابت، مجموعه مناظره‌هایی برای رسیدن به چرخش‌های تحول‌آفرین است، افزود: شنیدن و تقویت ایده های نخبگانی، دانش بنیان تر کردن مدیریت کشور، افزایش تفاهم اجتماعی و رشد عمومی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد است.

 

کی پور در این مراسم با اشاره به پهنه‌بندی استان‌های کشور گفت: در این رویداد، کشور به هشت پهنه جهت بهتر پیش بردن فرآیند اجرایی آن تقسیم شده است که استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و سمنان  با عنوان «پهنه خراسان و سمنان» نام‌گذاری شده است. وی با بیان مراحل شرکت در این رویداد، افزود: در مرحله اول، ایده‌های شرکت‌کنندگان در پنج محور اصلی دریافت خواهد شد و در مرحله دوم، محتواهای ارسالی که توسط فرد یا یک تیم آماده می‌شود که پس از یک ارزیابی اولیه، در قالب یک پوستر در نمایشگاهی به همین منظور به نمایش در خواهد آمد. کی پور افزود: این نمایشگاه‌ که به صورت متمرکز در تهران در تاریخ 22 لغایت 28 خردادماه برگزار خواهد شد، فرصتی برای انتخاب آثار برگزیده خواهد بود.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به انتخاب ۸ اثر برگزیده برای هر موضوع افزود: در مرحله سوم، ۸ اثر یا ۸ نفر برگزیده باید تیم خود را با کمک افراد سایر تیم‌های حذف شده تکمیل کنند و سپس با اتصال به یک مربی، برای مرحله رقابتی آماده خواهند شد. وی تأکید کرد: ۳ مرحله رقابت برای تعیین تیم برنده وجود دارد که فاصله زمانی هر رقابت با مرحله بعدی، حدود ۴۰ روز خواهد بود که خود فرصتی برای آماده شدن تیم هاست.

کی پور اظهار کرد: در مرحله چهارم، برای عمق‌بخشی به محتواهای دریافتی و همچنین برای اینکه ضمانت اجرایی پیدا کنند، ارزیابی و داوری‌ها با حضور مدیران اجرایی و اندیشمندان خبره هر موضوع انجام خواهد شد. وی گفت: ۴ داور در این بخش حضور دارند که ۲ نفر محتوای علمی و ۲ نفر الزامات اجرایی و قابلیت پیاده‌سازی را مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند داد. کی پور با اشاره به داور پنجم که مخاطبین متخصص آن حوزه رقابتی هست، گفت: گروه‌های تحلیل‌گر هم برای کمک به داورها و تیم‌ها، در این بخش برای نقش‌آفرینی حضور خواهند داشت.

 

رییس بنیاد نخبگان سمنان تأکید کرد: نخبگان، اساتید، دانشجویان، آموزگاران و... و علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد بزرگ، تا 20 خرداد ۱۴۰۳ فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌ای که به همین منظور تدارک دیده شده به آدرس «debate.bmn.ir» ثبت‌نام و شرکت نمایند.

کی پور با اشاره به اینکه برگزیدگان مرحله نیمه نهایی به بعد، عضو خانه نخبگان خواهند شد، افزود: به پاس زحمات کسانی که در قبال مشکلات و مسائل کشور بی‌تفاوت نیستند، ضمن ایجاد فرصت اثرگذاری در حکمرانی برای آنان، برگزیدگان رقابت نهایی هم علاوه بر جایزه نقدی ۱۰ میلیارد ریالی، ۱۰ میلیارد ریال اعتبار بابت عملیاتی کردن راه‌کارهای منتخب پرداخت خواهد شد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 171597
کلمات کلیدی
مدیر سمنان
خبرنگار

مدیر سمنان