سه شنبه 6 آبان 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم تودیع رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد

مراسم تودیع رئیس سابق و معارفه سرپرست جدید بنیاد نخبگان استان سمنان با حضور دکتر الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان و خانم منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان، در سالن یادگار امام استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ مراسم تودیع دکتر داود فیض؛ رئیس سابق بنیاد نخبگان استان سمنان و معارفه دکتر رضا کی¬پور به عنوان سرپرست جدید بنیاد استان با حضور دکتر الستی؛ سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان ، خانم منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان ، جمعی از مدیران و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌، اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان و نخبگان و مستعدین¬برتر استان برگزار شد.
الستی، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان کشور ضمن تشکر از زحمات ۱۰ ساله صادقانه و مؤثر و سازنده جناب آقای فیض، رئیس سابق بنیاد نخبگان استان سمنان که از مدیران موفق این بنیاد به حساب می آیند گفت: بنیاد نخبگان همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند، یک بنیاد ملی و راهبردی است و یک سازمان رقیب و موازی برای سایر دستگاه های اجرایی نیست و نباید از بنیاد نخبگان انتظار جریان سازی مثبت مالی در استان ها داشته باشیم.
وی گفت: برنامه ریزی و هماهنگی بین نهادی از وظایف اصلی بنیاد نخبگان است که در اساسنامه آن نیز درج شده است و توانمند سازی ظرفیت ها و پتانسیل ها و به کارگیری نخبگان با استفاده از ظرفیت های هماهنگی، برنامه ریزی و تعامل بین دستگاه هایی نیز از وظایف اصلی این بنیاد است.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان عنوان کرد: تعامل دو سویه بنیاد نخبگان با سایر دستگاه های اجرایی استان به منظور افزایش حضور و اثرگذاری نخبگان در محیط های کاری خود، بسیار مهم است و استان سمنان از این نظر یکی از استان هایی است که به بنیاد نخبگان نگاهی مثبت در راستای هماهنگی بین دستگاهی داشته و این امر بسیار حائز اهمیت است.
منصوری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در این مراسم با بیان اینکه امروز بیش از اینکه نخبگان نیازمند ما باشند ما به ظرفیت ها، استعداد و توانمندی های نخبگان نیاز داریم، گفت: مسائل و مشکلاتی که کشور در بخش های مختلف با آن مواجه است می تواند با حضور نخبگان برطرف شود تا علاوه بر حل مشکلات و مسائل موجود در کشور، شاهد تولید فکر، ایده سازی، نوآوری و تغییر باشیم.
معاون استاندار سمنان تاکید کرد اگر ما به مباحث و مسائل نخبگان بی توجه باشیم، برنامه ریزی دقیق و آینده نگری نداشته باشیم و شرایط بایسته و شایسته نخبگان را فرآهم نکنیم، این افراد به گنج های ارزشمند مدفون شده تبدیل خواهند شد.
وی همچنین اظهار داشت سند میثاق نخبگانی، یک سند بنیادی و راهبردی و بسیار مطلوب و مؤثر است و خاطر نشان کرد: در این سند، دستگاه های اجرایی مختلف دخیل هستند، کارکرد هر دستگاه مشخص شده، موارد کاربردی و بسیار مطلوبی در بخش های مختلف دستگاهی در آن ‌گنجانده شده است و ما نیز برای تقویت و اجرای هرچه بهتر سند نخبگانی در استان تلاش خواهیم کرد.
در پایان مراسم از زحمات چند ساله داود فیض رئیس سابق بنیاد نخبگان استان تقدیر به عمل آمد و رضا کی پور یا تقدیم حکمی از سوی محمود سعادت فومنی قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان به عنوان سرپرست جدید بنیاد نخبگان استان سمنان معرفی شد.

تاریخ انتشار : 1399/06/26
کد : 240
تعداد بازدید: 98

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601