معاون استاندار سمنان:
میثاق نظام نخبگانی باید توسط کلیه دستگاه های اجرایی و نهادها با محوریت بنیاد نخبگان استان عملیاتی شود

جلسه برنامه ریزی و راهکارهای توسعه استان در حوزه IT در سالن مدیریت بحران استانداری با حضور معاون محترم استاندار، رئیس بنیاد نخبگان استان، مدیرکل حوزه ICT استان، رئیس پارک علم و فناوری و تعدادی از رؤسای دانشگاه های استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ در ابتدای این جلسه داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ضمن اشاره به تأسیس بنیاد ملی نخبگان با تأکید ویژه مقام معظم رهبری در سال 85، گزارشی از اقدامات و فعالیت های بنیاد نخبگان استان را در سالهای اخیر ارائه نمود.
رئیس بنیاد نخبگان استان گفت: براساس ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه همه دستگاه ها موظفند به منظور شناساندن و تکریم مفاخر و مشاهیر ایران و حمایت از نخبگان علمی، فرهنگی و هنری کشور و تکریم پیشکسوتان حوزه‏های مذکور و بهره‏گیری از توان و ظرفیت آنان برای توسعه کشور، طی مدت یکسال، برنامه‏های عملیاتی خود را منطبق با سند راهبردی کشور در امور نخبگان، با هماهنگی بنیاد ملی نخبگان تهیه و اجرا نماید.
در ادامه جلسه سرکار خانم منصوری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان ضمن تأکید بر توجه به ظرفیت های نخبگان و دانشگاهیان برای توسعه همه جانبه استان گفت: همکاری و تعامل دانشگاه ها، بنیاد نخبگان استان، پارک های علم و فناوری استان و دانشگاه سمنان و سایر دستگاه های اجرایی برای نیل به هدف اصلی که همان توسعه استان می باشد، امری ضروری و لازم است.
معاون استاندار سمنان افزود: همانگونه که در توضیحات آقای دکتر فیض به آن اشاره شد، وظایف و تعهدات تمامی دستگاه ها و نهادها در قبال نخبگان تحت عنوان میثاق نظام نخبگانی تدوین شده است که باید طبق ماده 64 قانون برنامه ششم توسعه و همکاری کلیه دستگاه ها محقق و عملیاتی شود.
در پایان مقرر شد میثاق نظام نخبگانی در جلسات آتی پیگیری و دنبال شود.

تاریخ انتشار : 1399/05/08
کد : 232
تعداد بازدید: 252