جمعه 20 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

کارگاه "آموزش نرم افزار مدیریت رفرنس نویسی" Mendeley برگزار شد

کارگاه آنلاین رایگان "آموزش نرم افزار مدیریت رفرنس نویسی "Mendeley به همت بنیاد نخبگان استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ کارگاه آنلاین رایگان "آموزش نرم افزار مدیریت رفرنس نویسی Mendeley" با هدف دسترسی و ارجاع دهی صحیح و اصولی به مقاله‌ها، پایان ‏نامه‌ها و کتاب‌ها، استاندارد سازی مراجع، ارتقاء کیفیت پایان نامه‌ها و مقالات علمی و بهره‏‌مندی بهینه از سایر منابع در خردادماه سال جاری برگزار شد.
در سال‌های اخیر، نرم‌افزار مندلی (Mendeley) به عنوان یکی از سیستم های پیشرو در ایجاد و مدیریت مراجع و رفرنس‌نویسی، نقش بسزایی در ساماندهی و طبقه‌بندی منابع اطلاعاتی در سطح بین‌الملل داشته و کمک شایانی در جهت شکوفایی خدمات قابل ارائه توسط ناشرین زبده ی جهانی نموده‌است.
از قابلیت‌های این نرم افزار، می توان به مدیریت مراجع (Reference Manager) و شبکه اجتماعی علمی اشاره نمود که به سازماندهی حرفه‌ای پژوهش‌ها و مشارکت با سایر افراد در شبکه و نیز دستیابی به آخرین دستاوردهای علمی، منجر می‌شود.
مندلی در واقع یک ابزار جامع و مولتی پلتفرم در انواع سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس، iOS و اندروید است که به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران علمی این امکان را می‌دهد که منابع مختلف مقالات علمی مرتبط با رشته تحصیلی‌شان را در یک سامانه واحد با سایرین به اشتراک بگذارند.
از مهم‌ترین مزایای مندلی، دسترسی رایگان، همخوانی ساده با نرم افزار Word، ارتباط با Google Scholar و دارا بودن فرمت رفرنس‌دهی بسیاری از مجلات بین‌المللی می‌باشد.
سرفصل‌های اصلی ارائه شده در این کارگاه به شرح زیر می باشد:
- معرفی نرم افزار
- نصب نرم افزار به همراه ایجاد صفحه شخصی
- نصب افزونه مندلی در نرم افزار Word
- آشنایی با محیط نرم افزار
- آموزش اطلاعات کتاب شناختی
- پیدا کردن اطلاعات یک فایل پی دی اف با Google Scholar و تلفیق آن با فایل پی دی اف بوسیله مندلی
- پیدا کردن اطلاعات یک مقاله مرتبط با ژورنال‌ها در پایگاه های معتبر دنیا نظیر Elsevier, IEEE, Springer, Wiley, Taylor and Francis
- نحوه استفاده از Web Importer
- نحوه ارجاع‌دهی درون متن در نرم افزار Word
- مدیریت کتابخانه شخصی

تاریخ انتشار : 1399/03/21
کد : 224
تعداد بازدید: 39

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601