چهارشنبه 22 مرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان:
مقصد صادراتی استان سمنان به ۴۶ کشور جهان افزایش یافت

ششمین جلسه شورای اداری استان سمنان در سال 98 در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان سمنان به نقل از روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان حشمت الله عسگری روز سه‌شنبه در ششمین نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) افزود: سه رویکرد مهم در حوزه اقتصادی استان سمنان با عناوین استفاده حداکثری از اختیارات ، قوانین و دستور العمل‌ها برای رونق تولید مورد توجه است.
وی خاطر نشان کرد: پای کار بودن شخص آقای استاندار در حوزه‌های کلیدی اقتصادی باعث دل‌گرمی و جدیت مدیران دستگاه ها برای توسعه اقتصادی در استان سمنان شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان ادامه داد: همدلی بین دستگاه‌های اجرایی برای بهبود فضای کسب کار از سال ۹۷ تاکنون مطلوب بوده است.
عسگری تصریح کرد: منابع مالی متنوع برای تصمیم‌گیری در ارتباط با مسایل مختلف اقتصادی در استان وجود دارد و ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش روستایی در استان در یکسال گذشته پرداخت شد که برای ۲ هزار و ۳۶۰ نفر اشتغالزایی گردید.
وی اضافه کرد: در بحث مشاغل خانگی و خرد بیش از ۵۶ میلیارد ریال تخصیص داده شده که برای جذب تمامی آن تلاش می‌شود.
وی تصریح کرد: از محل بند الف تبصره ۱۸ در سال جاری ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به واحدهای تولیدی استان پرداخت شد و در یکسال گذشته افزون بر پنج هزار میلیارد ریال به ۱۱۳ واحد تولیدی و صنعتی استان اعتبار پرداخت شده است.
عسگری افزود: برای ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر فرصت شغلی در سال جاری در استان برنامه ریزی شد که تاکنون ۶۰ درصد این طرح محقق گردیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: نرخ تورم در استان سمنان به نسبت کشور پایین‌تر است و از سال ۹۷ تاکنون این روند ادامه دار است.
وی ادامه داد: در حوزه صادرات رشد خوبی در استان داشتیم و صادرات در استان ۴۳ درصد در سال جاری افزایش یافته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت : متوسط ارزش دلاری کالاهای صادراتی استان سمنان از ۵۰۰ دلار به ۸۶۰ دلار افزایش یافت که این امر نشان از جلوگیری از خام فروشی کالاهای صادراتی در استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان ادامه داد: صادرات در استان سمنان در سال جاری از ۳۶ کشور به ۴۶ کشور افزایش یافت و در حوزه‌های توسعه شهرستان میامی نیز مقرر گردید تا این شهرستان به عنوان شهرستان کمتر برخوردار مورد توجه قرار گیرد.
عسگری ادامه داد: در یکسال‌ گذشته ۷۲ واحد تملیکی و راکد به چرخه تولید برگشت و ۶۵ طرح دارای بالای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد نیز در استان به بهره‌برداری رسید.
عسگری خاطرنشان کرد: در سال جاری تعداد به کار مشغول شدگان استان با ۱۰ درصد رشد به نسبت سال گذشته یک هزار و ۹۵۷ مورد بوده است.
عسگری افزود: در سال جاری ۲۲ واحد تملیکی استان سمنان تعیین و تکلیف شد و مصوب گردید تا نقش آی تی و ارتباطات و نظائر این اقدامات برای برگزاری نشست ها و بمنظور جلوگیری از رفت و آمدهای بی مورد مدیران ، مورد توجه قرار‌گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: میزان ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان مطلوب است که مشکلی از این بابت وجود ندارد.

تاریخ انتشار : 1398/10/25
کد : 191
تعداد بازدید: 3553

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601