جمعه 30 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اختتامیه جشنواره منطقه ای اختراعات رویش دماوند و خاوران برگزار شد

جشنواره منطقه ای اختراعات رویش دماوند و خاوران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ مراسم اختتامیه جشنواره منطقه ای اختراعات رویش دماوند وخاوران و نمایشگاه فناوری های نوین حوزه آب با حضور حسن سالاریه معاون بنیاد ملی نخبگان، همتی نماینده شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، عسگری معاون استاندار سمنان، حجت¬الاسلام کهساری نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان، خالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، سعدالدین مدیرکل دفتر برنامه ریزی استانداری، طاهری مدیرعامل آبفای استان، داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان و جمعی از نخبگان، مخترعان و مسئولان استانی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد واحد سمنان برگزار شد.
در این مراسم، داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان با بیان اینکه 208 اختراع به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، گفت: تعداد 105 اختراع به مرحلۀ داوری حضوری راه یافتند.
وی با بیان اینکه از استان سمنان بعد از تهران بیشترین اختراعات به مرحلۀ داوری حضوری راه یافتند، افزود: در زمان برگزاری نمایشگاه داوران با حضور در محل غرفه ها اختراعات را داوری نموده و مورد ارزیابی قرار دادند که مقرر شد ظرف یکماه آینده اختراعات برگزیده انتخاب و صاحبان آن به عنوان مخترعات سطح (3) بنیاد جهت استفاده از تسهیلات و حمایت های بنیاد معرفی می شوند.
حسن سالاریه معاون بنیاد ملی نخبگان، به فعالیت بیش از یک دهه ی بنیاد ملی نخبگان که با دستور و عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب آغاز به کار کرد اشاره نمود و خاطرنشان کرد وظیفه اصلی بنیاد ملی نخبگان شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان کشور است.
وی در ادامه درخصوص سطح بندی اختراعات و نیز تسهیلات ارائه شده به آنان توسط بنیاد، مطالبی را ارائه نمود و افزود: برخی اختراعات نیازمند تحلیل و ارتقاء هستند تا به محصولی بازارمحور با قابلیت و مطلوبیت برتر برسند؛ بنابراین برگزیده‌نشدن در این جشنواره شکست محسوب نمی‌شود بلکه آغاز راهی برای تلاش دوباره است.
همتی نماینده شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی حضور مسئولان استانی و همکاری آنان در برگزاری این جشنواره را بسیار خوب ارزیابی نمود و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان و صاحبان اختراع از مصادیق اقتصاد مقاومتی و در جهت رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری است.
عسگری معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان با اشاره به وجود برخی مشکلات در جامعه خاطرنشان کرد: نخبگان و جوانان عرصه علم و فناوری در کنار مسوولان به صورت مستمر برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان قدم بردارند تا کشور بتواند به نقطه رشد و شکوفایی برسد. وی افزود: باید از ظرفیت نخبگان و شرکت های دانش بنیان برای شتابدهی به رونق اقتصادی کشور بهره برد.
در پایان این مراسم، از 3 غرفه برتر جشنواره منطقه ای اخترعات رویش دماوند و خاوران، 7 ایده برگزیده جشنواره ایده های برتر در حوزه آب، 3 غرفه برگزیده نمایشگاه فناوری های نوین مرتبط با حوزه آب با اهداء لوح‌یادبود و جوایزی تقدیر شد.
در زمان برپایی این جشنواره تعدادی از نخبگان، صاحب نظران، کارشناسان بخش دولتی و خصوصی، مدیران شرکتهای دانش بنیان، مراکز رشد و واحدهای فناور، دانشجویان و دانشگاهیان، معلمان و دانش آموزان استان از اختراعات حاضر در نمایشگاه بازدید بعمل آوردند.

تاریخ انتشار : 1397/07/21
کد : 152
تعداد بازدید: 475

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601