جمعه 30 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان خبر داد:
حمایت ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از بخش ویژه فناوریهای نوین حوزه آب در جشنواره رویش دماوند و خاوران

نشست مشترک ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با برخی از اعضای کمیته بخش ویژه فناوریهای بخش ویژه آب جشنواره اختراعات دماوند و خاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ نشست مشترک ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعضای کمیته بخش ویژه فناوری های بخش ویژه آب جشنواره اختراعات دماوند و خاوران با حضور مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان، رئیس بنیاد نخبگان استان و تعدادی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی استان سمنان در محل ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به میزبانی این بنیاد در جشنواره منطقه ای اختراعات رویش دماوند و خاوران، گفت: این جشنواره‌ها با هدف شناسایی اختراعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی آنهاست و مقرر گردیده است با پیشنهاد جناب آقای دکتر عسگری معاون محترم استاندار و با توجه به موضوع کم آب در استان سمنان و وضعیت نسبتاً مشابه در سایر استانهای کشور؛ مخترعان و صاحبان ایده های مربوط به حوزه فناوریهای نوین آب، دراین جشنواره حضور یابند.
نادرقلی ابراهیمی دبیر محترم ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از این نشست، یکی از چالشهای دنیای امروز و ایران را موضوع کم آبی عنوان کرد و گفت: با توجه به این که کشور ما در کمربند خشکسالی قرار گرفته است، در این شرایط نیازمند مدیریت ریسک هستیم تا مانع وقوع یا کاهش خسارات احتمالی در آینده باشیم.
وی گفت: ابتکار بنیاد نخبگان استان و مجموعه مدیران استانی درخصوص ارائه ایده ها و فناوریهای برتر در حوزه آب، خشکسالی و محیط زیست به طور ویژه در جشنواره منطقه ای اختراعات رویش با حضور 10 استان کشور ستودنی است و برای مقابله با تهدیدات کم آبی و بروز خشکسالی در کشور باید از ظرفیت نخبگان و متخصصان استفاده کنیم.
ابراهیمی در پایان افزود: این ستاد آمادگی دارد از طرحها، ایده ها و ابتکارات مرتبط با حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست حاضر در جشنواره حمایت کند.
لازم به ذکر است دیگر مدیران و مسئولان حاضر در نشست به تشریح وضعیت آب و خشکسالی در استان، سرانه تولید و مصرف آب، فناوریهای مرتبط با تولید، توزیع، انتقال و مصرف آب، مدیریت بهینه آن و موضوعات مرتبط پرداختند.

تاریخ انتشار : 1397/05/28
کد : 144
تعداد بازدید: 238

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601