جمعه 30 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:
ضرورت همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری جشنواره منطقه ای اختراعات رویش دماوند و خاوران

جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره اختراعات رویش دماوند و خاوران با حضور دکتر عسگری معاون محترم استاندار، حسن سعدالدین مدیرکل دفتر برنامه¬ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری، دکتر فیض رئیس بنیاد نخبگان استان و تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در تاریخ 18 مردادماه 97 در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان؛ داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره اختراعات رویش دماوند و خاوران، گفت: جشنواره‌های اختراعات و ابتکارات منطقه‌ای تحت عنوان رویش، با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اختراعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی تا رسیدن به نقطۀ تولید انبوه و ثروت‌آفرینی در 18 و 19 مهرماه سال جاری به میزبانی این بنیاد و با حضور مخترعان استان های سمنان، تهران، البرز، مازندران، گلستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در بخشهای فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، علوم انسانی و سایر برگزار می‌شود.
وی در ادامه عنوان کرد: فقط اختراعاتی که تاریخ ثبت آن ها، 1394 و بعد از آن است، حداکثر تا 25 شهریورماه سال جاری مجاز به نام نویسی در سامانه جشنواره از طریق وبگاه Semnan.bmn.ir خواهند بود. وی تأکید کرد لازم است نام ارائة دهندة اختراع در جشنواره و نام نویسی کنندة آن در گواهی ثبت اختراع وجود داشته باشد و از آنجا که هر مخترع تنها یک اختراع را برای داوری در یکی از جشنواره‌ها می‌تواند ارائه دهد و با توجه به معیارهای داوری (مسائل علمی، نوآوری، کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی)، مناسب است مخترعان بهترین اختراع خود را برای داوری به جشنواره ارائه کنند.
رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان افزود: با عنایت به شرایط اقلیمی این استان و خشکسالی و کمبود منابع آبی موجود و وضعیت نسبتاً مشابه در سایر استانهای هم پهنه مشارکت کننده در این جشنواره، به پیشنهاد دکتر عسگری معاون محترم استاندار، بخش ویژه ای در این جشنواره با موضوع ارائه فناوری های نوین مرتبط با حوزه آب و خشکسالی در نظر گرفته شده است.
در ادامه جلسه دکتر عسگری معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، با اشاره به اهمیت این جشنواره، حمایت و پشتیبانی همه جانبه دستگاه های اجرایی استان و دانشگاه ها را در برگزاری هر چه باشکوهتر جشنواره مهم و ضروری دانست و بر نقش ویژه و حضور مؤثر دانشگاه ها، پارکهای علم و فناوری، دستگاه های اجرایی استان در جشنواره تأکید کرد.
همچنین دکتر عسگری در این نشست خاطرنشان کرد: این جشنواره و رویداد را می توان یک ظرفیت و پتانسیل خوبی برای استان در نظر گرفت و در همین راستا و با توجه به موضوع مهم کم آبی در استان و وضعیت نسبتاً مشابه در سایر استانهای کشور، پیشنهاد دادیم یک بخش ویژه در این خصوص تشکیل شود و امیدواریم بتوانیم آخرین دستاوردهای مربوط به تأمین، انتقال، توزیع و تصفیه آب را در این جشنواره گرد هم آوریم.
در پایان مسئولان و نمایندگان دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه برای برگزاری هر چه باشکوه تر جشنواره اعلام آمادگی کردند.

تاریخ انتشار : 1397/05/20
کد : 143
تعداد بازدید: 194

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601