جمعه 22 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

داود فیض در برنامه سرونامه:
جوانان، خودباوری و نقش آنان در دفاع از کشور

داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان با حضور در برنامه سرونامه که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس به صورت زنده از رادیو مرکز سمنان پخش شد، خودباوری، نوآوری، ایمان، تقوا، همت بلند و شجاعت را از ویژگی های رزمندگان دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ داود فیض در این برنامه، رمز پیروزی و موفقیت رزمندگان دفاع مقدس را در مقابل هجوم سنگین دشمن، خودباوری و تکیه بر شعار "ما می ¬توانیم" ذکر کرد.
وی در این برنامه ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری درخصوص مدیریت آینده کشور به دست جوانان، جوان گرایی را از ویژگی های مهم در زمان دفاع مقدس برشمرد و افزود افرادی همچون شهید زین الدین، شهید حسن باقری، شهید همت و سایر شهدای والامقام به دلیل خلاقیت، نوآوری و قدرت ریسک پذیری بالا که همگی از روحیه جوانی آنها نشأت می گرفت سبب پیروزی و سربلندی ما در جنگ گردیدند.
رئیس بنیاد نخبگان استان در بخش دیگر این برنامه؛ به نقش جوانان در دهه¬ های اخیر اشاره نمود و افزود: در حال حاضر میدان مبارزه در عرصه علم و فناوری است و البته که در این عرصه همانند دوره جنگ تحمیلی، جوانان ایران اسلامی نقش آفرینان واقعی میدان هستند. وی با یادآوری ویژگی "ما می توانیم" در بین رزمندگان، خاطرنشان کرد: اکنون جوانان نخبه و استعداد برتر دهه 60، 70 و 80 با ایمان، پشتکار و اعتماد به نفس خود در حال تولید علم و فناوری در مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی هستند و حقیقتاً تحول عظیمی را در اقتصاد و سطح زندگی مردم ایجاد کردند.
داود فیض در بخش پایانی گفتگوی خود در برنامه سرونامه افزود: خداوند را شاکریم که دشمنان با اعمال تحریم ها و فشارهای حداکثری، چهره واقعی دشمنی خود را با ملت ایران آشکار ساخته و از این بابت تحریمها به یک فرصت برای ملت ما تبدیل شده است؛ به گونه¬ای که جوانان متخصص و زبده با روحیه ایمان قوی، جهادی، انقلابی نه تنها نیاز کشور را در تولید بسیاری از کالاها و خدمات مرتفع نموده اند بلکه در سایه همت و تلاش وافرخود، در بخش صادرات نیز به موفقیت دست یافته اند.

تاریخ انتشار : 1398/07/07
کد : 138
تعداد بازدید: 275

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601