دومين جلسه كارگروه استاني چهلمين سالگرد دفاع مقدس در دانشگاه سمنان برگزار شد

در آستانه هفته دفاع مقدس دومین جلسه کارگروه جوانان ، دانشگاهیان ، طلاب و تشکل های استان به میزبانی دانشگاه سمنان تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان: در این جلسه که در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد ، پیشرفت برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دستگاههای زیر مجموعه کارگروه جوانان ، دانشگاهیان ، طلاب و تشکل های استانی بررسی شد .
معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه سمنان در این نشست خواستار اعلام برنامه های مرتبط با حوزه دفاع مقدس از سوی دانشگاههای صنعتی شاهرود ، پیام نور و علمی کاربردی به دبیرخانه این کارگروه شد .
دکتر بهروز گل محمدی همچنین بر مشارکت اعضای کارگروه در ثبت فعالیت های مرتبط با دفاع مقدس در سامانه کشوری فعال در پیام رسان سروش ، قدر دانی از ایثارگران ، برگزاری نشست های مجازی دفاع مقدس با دعوت از فعالان دوران هشت سال دفاع مقدس و بازگویی خاطرات و ناگفته های جنگ برای نسل جوان ، قدر دانی از بانوان پیشکسوت در دوران دفاع مقدس ، حمایت های مادی و معنوی از طرحهای پژوهشی و پایان نامه ها با موضوع دفاع مقدس ، ثبت و ضبط خاطرات ایثارگران هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد .
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه سمنان همچنین برپایی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس ارگان ها که از 31 شهریور آغاز به کار می کند را از برنامه های هفته دفاع مقدس برشمرد و خواستار مشارکت اعضای کارگروه در این نمایشگاه شد .
دکتر گل محمدی همچنین به برنامه های شاخص دانشگاه سمنان به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : تشکیل کمیته مستند سازی شهدا و ایثارگران ، پخش صوتی کتابهای مربوط به دفاع مقدس ، نامگذاری آمفی تئاتر دانشگاه سمنان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، طراحی و ساخت تندیس سردار مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله ی این برنامه هاست .
حجت الاسلام ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این نشست با اشاره به سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) گفت : مسئولان و دست اندکاران امر باید با تهیه و تولید برنامه های مختلف نگذارند دوران دفاع مقدس فراموش شود .
لازم به ذکر است رضا کی پور سرپرست بنیاد نخبگان استان به عنوان عضو ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان در این جلسه حضور داشت.

تاریخ انتشار : 1399/06/24
کد : 238
تعداد بازدید: 154