به مناسبت 26 مردادماه:
دیدار رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان با خانواده آزاده و جانباز سرافراز مرحوم محمدحسن فرج زاده

به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان به همراه جمعی از مسئولین بنیاد شهید شهرستان از خانواده آزاده سرافراز مرحوم محمدحسن فرج زاده دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان؛ در راستای ترویج و تعمیق باورهای دینی و حفظ و نشر ارزش های انقلاب اسلامی بویژه دفاع مقدس داود فیض رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان به همراه ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان و جمعی از کارکنان به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، از خانواده آزاده و جانباز سرافراز جناب آقای فرج زاده دیدار و تجلیل کرد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌خانواده های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران گفت: مرحوم فرج زاده از آزادگان بزرگوار و دوست داشتنی و از فعالان دوران اسارت بود که فعالیت های ایشان تأثیر بسزایی در اردوگاه ها داشت.
در این دیدار رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران، افزود: آزادگان عزیز با تحمل و ایستادگی و حفظ روحیه شهادت طلبی شان، شکوه و سرافرازی را برای کشور به ارمغان آوردند.
داود فیض گفت: آزاده سرافراز مرحوم فرج زاده کسی بود که در دوران اسارت به منظور روحیه بخشیدن و دلداری دادن به رزمندگان با استفاده از روشی خاص و طراحی اصطلاحات رمزی برای آنان نامه می نوشت و ارسال می کرد و رزمندگان پس از وصول نامه، آن ها را برای همرزمانشان قرائت می کردند.
در ادامه این دیدار همسر گرامی آزاده سرافراز مرحوم محمدحسن فرج زاده بخشی از خاطرات و نامه های به یادگار مانده از ایشان در دوران اسارت را برای جمع حاضر بیان نمود که به بخشی از یکی از نامه های ایشان در زیر اشاره می شود:
"در کارها به خدا توکل کنید و صبر داشته باشید و کار را برای رضای خدا انجام دهید چنانچه مولا علی (ع) می فرماید صبر دو نوع است: صبر بر چیزی که دوست دارید مانند پیروزی و صبر بر چیزی که اکراه دارید مانند مشکلات روزمره. برادران از شما می خواهم که دعا را فراموش نکنید و اجتماع خود را جلوی جلوخان فراموش نکنید. (جلوخان اصطلاح رمزی است که توصیه به برگزاری نماز جمعه در مسجد امام خمینی است) که شیطان خیلی از آن می ترسد."
لازم به ذکر است در پایان از خانواده آزاده سرافراز محمدحسن فرج زاده به دلیل میزبانی گرم و صمیمانه تشکر و قدردانی بعمل آمد.

تاریخ انتشار : 1399/05/26
کد : 234
تعداد بازدید: 255