جمعه 30 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان
جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش دماوند وخاوران در سمنان برگزار می شود.

103 اختراع توسط هیئت داوران در جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش دماوند وخاوران، به صورت حضوری ارزیابی و داوری می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان سمنان؛ داود فیض در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این جشنواره‌ در 18 و 19 مهرماه سال جاری به میزبانی بنیاد نخبگان استان سمنان و با حضور مخترعان استان‌های سمنان، تهران، البرز، مازندران، گلستان، کرمان، سیستان‌ و‌ بلوچستان، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی و خراسان‌جنوبی در بخش‌های فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، پزشکی و تجهیزات پزشکی و علوم انسانی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان برگزار می‌شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان، شناسایی اختراع های برتر و کمک به تجاری سازی تا رسیدن به نقطۀ تولید انبوه و ثروت‌آفرینی را از اهداف جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش دماوند و خاوران در سمنان عنوان کرد و گفت اختراع های حاضر در این جشنواره در گروه های الکترونیک و کنترل، برق و قدرت، تجهیزات پزشکی، شیمی، علوم دارویی، کامپیوتر، کشاورزی، عمران، مکانیک، مواد، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع غذایی ارایه می شود.
وی افزود: بیشترین اختراع های ارایه شده در این جشنواره به ترتیب 23 اختراع در گروه تجهیزات پزشکی، 18 اختراع در گروه مکانیک، 13 اختراع در گروه عمران، 13 اختراع در گروه الکترونیک و 10 اختراع در گروه مواد است.
داود فیض با اشاره به تنوع حضور مخترعان از استان های مختلف منطقه دماوند و خاوران، گفت: 33 مخترع از استان تهران، 17 مخترع از سمنان، 12 مخترع از خراسان رضوی و 11 مخترع از مازندران در این جشنواره حضور دارند.
رئیس جشنواره گفت: برگزاری کارگاه آموزشی ارزشگذاری اختراعات با همکاری این بنیاد و پارک علم و فناوری استان در روز نخست جشنواره برگزار می شود. در این کارگاه آموزشی، دانشجویان، اساتید، صاحبان اختراع و ایده و دانش آموزان می توانند شرکت کنند.
وی در ادامه اعلام کرد: با عنایت به شرایط اقلیمی این استان و خشکسالی و کمبود منابع آبی موجود و وضعیت نسبتاً مشابه در سایر استان‌های هم‌پهنه مشارکت‌کننده در این جشنواره، بخش ویژه‌ای در با موضوع ارائه فناوری‌های نوین مرتبط با حوزه آب و خشکسالی در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد در بخش فناوری های مرتبط با حوزه آب حدود 40 شرکت از سراسر کشور حضور دارند. وی تصریح کرد 72 ایده نوآورانه در حوزه آب و خشکسالی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که پس از داوری و ارزیابی، تعداد 7 ایده برگزیده و از صاحبان ایده تجلیل می شود.
فیض در پایان افزود: از 23 اختراع سطح 3 بنیاد، 15 اختراع در فرآیند تجاری سازی قرار دارند و 2 اختراع به سطح 2 رسیده اند که به معنای رسیدن به مرحله تجاری سازی کامل و ورود به بازار است.

تاریخ انتشار : 1397/07/14
کد : 150
تعداد بازدید: 515

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601